co mohu2

Řeknu vám něco, co vás překvapí.

Nejhorší je práce s lidmi, kteří úkol udělají přesně podle zadání.

Když ho bezmyšlenkovitě splní, aniž by při tom upozornili na slabiny a přinesli vlastní nápady. Pokud práci dokážete udělat sami stejně dobře, za profesionála platit nemusíte.

Pro rozvoj byznysu potřebujete jednorožce. Člověka, který vám řekne, když je práci možné udělat lépe. Rovnocenného partnera, co vám poradí jak na to. A na kterého část byznysu můžete delegovat. Jedince, co vás procesem provede s lehkostí a výsledkem vám pokaždé vyrazí dech.

Je to jednoduchá ingredience pro raketový růst, který vám každý byznys bude závidět.

Dokud ale budete spolupracovat s lidmi, které musíte vodit za ručičku, peníze budete pálit zoufalým tempem.

Šetřete svůj čas na to, v čem jste opravdu silní.

Jsem copywriter i konzultant

Spolupráci většinou začínám analýzou potřeb, díky které peníze už pálit nebudete.

Jako klient jste expert na svoje obchodní plány. Nemusíte k nim ale znát tu nejlepší cestu z copywriterského pohledu. Tu navrhnu já.

Dopodrobna proto zkoumám váš byznys. Potřebuju pochopit, jak vaše zákazníky uhranout.

S čím vám pomůžu

Weby, co nakopnou vaše výdělky – Sexy stránky? U copywritingu to často znamená texty napsané úplně obyčejně. Ale s tak výstižným obsahem, že holky zahazují kalhotky a tlustí kluci běží do posilovny.

Prodejní stránky, u kterých děláte „mmm“ a „aach“ – Zkrátka stránky, které pomáhají splnit váš obchodní cíl. Ať už je to magnet na zákazníka, díky kterému získáte jeho mail, bezplatná registrace do aplikace, nebo třeba prodej drahého kurzu osobního rozvoje.

E-maily tak dobré, že je příjemce přeposílá dalším lidem – Představte si, že lidé vaše e-maily nejen čtou a reagují na ně, ale doporučují je i kamarádům. Ať už jsou to onboarding sekvence pro aplikace, nebo třeba prodejní maily, které váš pečlivě budovaný seznam příjemců přesvědčí k nákupu.

 

Klientovy zkušenosti

Přesně takhle si představuju spolupráci s copywriterem.

Andrej práci dokázal nasadit novou laťku a změnit způsob, jakým o copywritingu přemýšlím. S texty si skvěle pohrál. Teď jsou pojaté opravdu pěkně a mám z toho dojem poctivé udělané práce.

Před tím jsem si myslel, že copywriting v česku znamená psát jen popisky ve stylu e-shopů. A často to funguje stylem: šup šup a hotovo. Mám pocit, že je tu stigma. Že lidi copywritery nechtějí používat, protože jsou to ­„jen pisálci“, co prostě sesmolí nějaké texty a tím to končí.

I já měl zkušenost se slečnou, co psala jen na základě informací od nás.  Sama si už nic nezjišťovala. Co jsme jí neřekli, to nevěděla.

Andrej nám díky rozhovorům se zákazníky pomohl ujasnit si, co lidi zajímá. Řekl bych, že se mu jako třetí straně dokázali víc otevřít a pověděli mu věci, které by nám nikdy neřekli. Z přepisu Andrejových rozhovorů jsme pak získali spoustu poznatků.

U zákazníků jsme měli různé otazníky. V emailech se často ptají na technické věci a my z toho nedokázali sestavit vzorec. Nevěděli jsme, kdo to kupuje, proč to kupují a proč si místo nás nepořídí jiný produkt.

Andrejův výzkum nám to objasnil. Před sepsáním textů pro prodejní stránku totiž udělal hloubkovou rešerši a podrobnými rozhovory informace doloval i z nás. Produkt chtěl navíc vidět, osahat si ho.

Za mě určitě milé překvapení. Myslím, že to takhle moc lidí nedělá a Andreje jsem doporučil dál.

– Lukáš Kenja, spoluzakladatel BIXION