cenik2

Kolik má práce stojí

Pracuju projektově. Po úvodním telefonátu vám navrhnu finální částku, která vychází z 500 Kč za hodinu práce. A minimální rozsah projektu je jeden den (4 000 Kč).

O cenách nesmlouvám. Ale zajímám se o to, jestli vám moje práce může přinést takové výsledky, aby vám i po odečtení nákladů vydělala peníze.

A není to moc?

Není.

Mám absolvované kurzy a přečtené knihy v hodnotě přes 100 tisíc korun. Jen studováním informací byste strávili 3 měsíce a to nepočítám průběžné čtení blogů a sledování trendů.

A když už byste si to nastudovali sami, chyběly by vám praktické zkušenosti. Nebyli byste si jistí, jak to aplikovat. A nebylo by vám jasné, jak se text bude chovat na skutečném webu.

To před dokončením několika prvních projektů neví nikdo.

Nezvládne tu práci někdo levněji?

Zvládne, ale výsledek nebude kvalitní.

Střelci, co si účtují 100 korun za normostranu, musí každý měsíc napsat stovky stran, aby se uživili. Nemají čas na to, aby práci pro vás odvedli kvalitně. A už vůbec na to, aby sledovali zahraniční trendy a učili se nové postupy.

Copywriting je přitom kombinace psaní, psychologie a marketingu. Je to obor, který se neustále vyvíjí, a když ho 2 roky nesledujete, ujede vám vlak.

Co fungovalo v roce 2016, teď už fungovat nemusí.

Laciné texty vám ušetří čas. Ale budou mít stejný efekt, jako kdybyste si to napsali sami.

Klientovy zkušenosti

Než jsem Andreje potkal, myslel jsem si, že copywriter je někdo, kdo umí jen hezky psát. Andrej ale udělal daleko víc.

Pochopil produkt, poznal zákazníky, udělal výzkum. Nevycházel jen z mých domněnek a přání. Ale z toho, co zákazníci reálně chtějí.

Andrej je důsledný a zevrubný. Moje očekávání to splnilo na 100 % a za tu cenu je to fakt super práce.

– Martin Pavlík, ředitel Quitec